Kilka słów o zespole cieśni nadgarstka

ciesni-nadgarstkaNiektórzy odczuwają takie dolegliwości jak drętwienie i ból palców dłoni, co automatycznie utrudnia pełny chwyt, a często nawet prowadzi do wypuszczenia przedmiotów z ręki. Jest to dość kłopotliwe szczególnie dla osób, które wykonują zawód wymagający precyzji. Na tego rodzaju dolegliwości mogą cierpieć praktycznie wszyscy. Jednak głównym powodem występowania takich zmian może być na przykład choroba zawodowa, ciąża, a nawet otyłość. Jak sobie z tym radzić?

Czy w ogóle można się z tego wyleczyć? Takie pytania zadaje sobie coraz większa liczba osób. Niestety leczenie nie jest takie proste, jak może się wydawać. Otóż owszem, można wykonywać ćwiczenia, ale to tylko załagodzi objawy i wspomniany dyskomfort. Co więcej, nawet odpoczynek na jakiś czas przyniesie ten sam efekt. Niestety jednak to nie wszystkich usatysfakcjonuje. W takich sytuacjach zaleca się po prostu zabieg operacyjny, który może w końcu zagwarantować dużo lepsze i większe zmiany

Wobec tego, co konkretnie jest przyczyną powstawania danego zespołu? Przyczyną występowania zespołu cieśni kanału nadgarstka jest ucisk na nerw pośrodkowy. Należy również podkreślić, że wspomniane uczucie bólu, drętwienia i mrowienia może występować w nocy i w dzień. Dolegliwość ta nie jest zbyt poważna, ale na tyle utrudnia prawidłowe funkcjonowanie, że bez wątpienia może spędzać sen z powiek. Dlatego, jeżeli ktoś zauważa u siebie, choć najmniejsze zmiany wskazujące na ten problem, powinien jak najszybciej udać się do lekarza specjalisty.

Ten wpis został opublikowany w Medycyna dnia , przez .