ginekolog Poznań prywatnie

Ginekolog Poznań – kiedy wybrać się na wizytę? Kompletny poradnik

Kobieta powinna zawsze być świadoma tego, co dzieje się w jej ciele. Niestety wciąż wiele młodych dziewczyn waha się przed pójściem do ginekologa. Pamiętać trzeba, że nigdy nie powinno się ignorować sygnałów, które wysyła ciało. Dowiedz się, który ginekolog w Poznaniu pomoże rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości i zadba o Twoje zdrowie intymne.

 

10 porad kiedy najlepiej udać się do ginekologa w Poznaniu

  1. Kiedy twoja córka zbliża się do okresu dojrzewania lub kiedy już go osiągnie, powinnaś wybrać się z nią na wizytę do ginekologa. Lekarz pomoże w zrozumieniu jakie zmiany zachodzą w jej ciele.
  2. Kiedy Twoje miesiączki są nieregularne. Nieregularny cykl menstruacyjny nie powinien być ignorowany. Sam w sobie nie jest problemem, ale oznacza wiele podstawowych schorzeń. Jeśli masz nieregularne miesiączki, natychmiast udaj się do ginekologa.
  3. Kiedy stajesz się aktywny seksualnie. Odwiedź ginekologa, aby upewnić się, że nie narażasz się na żadną chorobę przenoszoną drogą płciową. Jeśli masz wielu partnerów, staje się to jeszcze bardziej obowiązkowe.
  4. Jeśli podczas stosunku zaczniesz krwawić. Krwawienie nie jest normalne. Jeśli krwawisz regularnie po odbyciu stosunku, skontaktuj się z ginekologiem.
  5. Kiedy planujesz dziecko. Jeśli planujesz dziecko lub szukasz metod antykoncepcji, skontaktuj się ze swoim ginekologiem. Poprowadzi Cię przez cały okres ciąży lub wskaże jak najlepiej się przed nią zabezpieczyć.
  6. Kiedy doszło do zbliżenia bez zabezpieczenia. Wizyta u ginekologa jest konieczna by upewnić się, że nie masz żadnej choroby przenoszonej drogą płciową.
  7. Jeśli odczuwasz ból podczas stosunku. Konieczne zgłoś się do ginekologa i powiedz o swoich objawach. Na podstawie badania lekarz może zlecić dalszą diagnostykę.
  8. Jeśli zauważyłaś upławy z pochwy. Niewielka ilość jest normalna. Ale jeśli wydzielina ma brzydki zapach, powinnaś odwiedzić ginekologa.
  9. Jeśli masz trądzik podczas miesiączki. Wiele dziewczyn na to narzeka. Ginekolog może zlecić dalsze badania w kierunku zaburzeń tarczycy.
  10. Badaj się regularnie. Pamiętaj, że wizyta u ginekologa nie sprowadza się tylko do sytuacji gdy już coś zacznie się dziać.
Czytaj  Aparat słuchowy – co i jak?

 

Prywatny ginekolog w Poznaniu (ginekolog Poznań prywatnie)  zapewni Ci kompleksową opiekę w zakresie Twojego zdrowia intymnego. Nie zwlekaj i zaplanuj w swoim kalendarzu regularne wizyty.

Ten wpis został opublikowany w Medycyna dnia , przez .