Jaki taras najtańszy? – Wszystko co musisz wiedzieć o stworzeniu oszczędnego tarasu

Jaki taras najtańszy? – Wszystko co musisz wiedzieć o stworzeniu oszczędnego tarasu

Marzysz o tym, by mieć piękny taras, ale boisz się wysokich kosztów? Nie martw się! Istnieją wiele sposobów na oszczędzenie przy tworzeniu tarasu. W tym artykule dowiesz się, jakie są najtańsze sposoby na stworzenie swojego wymarzonego miejsca na świeżym powietrzu.

Budżetowy taras z drewna

Jednym z najtańszych sposobów na stworzenie tarasu jest zastosowanie drewna. Drewno jest trwałym materiałem, łatwym w obróbce i dostępnym w różnych cenach. Najtańsze gatunki drewna to świerk i sosna, ale można także znaleźć tańsze egzotyczne gatunki, takie jak merbau czy bangkirai.

Podczas tworzenia tarasu z drewna należy jednak pamiętać o kilku ważnych aspektach:

  • Wybierz drewno o odpowiedniej klasie, klasy A i B są najbardziej odporne na warunki zewnętrzne,
  • Zainwestuj w impregnat, który zabezpieczy drewno przed wilgocią i szkodnikami,
  • Uważaj na nieodpowiednie przykręcanie desek – może to spowodować pęknięcie drewna.

Taras z betonu – jak zrobić to tanio?

Kolejnym bardzo popularnym materiałem na taras jest beton. Beton jest trwały i odporny na warunki atmosferyczne, a także łatwy do obróbki. Niestety, koszt stworzenia tarasu z betonu jest dość wysoki, a właściwie nie jest to materiał, który powiemy, jest 'tańszy’, ale jeśli zdecydujemy się na taki taras, warto wiedzieć jak tanio go zrobić.

Pierwszym krokiem do oszczędności podczas budowy tarasu z betonu jest wybór odpowiedniego miejsca. Im mniej potrzebujesz betonu, tym mniej zapłacisz. Dlatego zawsze warto dobrze przemyśleć wielkość tarasu i jego położenie.

Kolejnym krokiem jest samodzielne wykonanie betonowania. Jeśli masz doświadczenie w pracach budowlanych, możesz spróbować zrobić to sam. Jeśli nie – poszukaj w internecie poradników, które pokażą ci, jak krok po kroku wykonać betonowanie. Sprzęt i materiały nie są kosztowne, a wykonanie betonowania samemu pozwoli Ci zaoszczędzić znaczne kwoty.

Czytaj  Jak dobudować taras do starego domu - poradnik krok po kroku

Jaki taras najtańszy? – Taras z płytek

Płytki ceramiczne na tarasie to już klasyk, jednak koszt stworzenia tarasu z płytek może być stosunkowo wysoki. Jak zrobić taras z płytek jak najtaniej? Oto kilka rad:

  • Wybierz płytki o mniejszych wymiarach, kosztują znacznie mniej niż większe formaty,
  • Zwróć uwagę na wybór kolorów, ubogie palety kolorów są tańsze niż egzotyczna paleta kolorów,
  • Pomyśl o zastosowaniu używanych płytek – można je znaleźć w sklepach z materiałami budowlanymi oraz na portalach ogłoszeniowych.

Rozwiązania DIY – jak zrobić taras samodzielnie?

Najtańsze rozwiązanie to zrobić wszystko samemu. Mimo, że wyjdzie to nieco drożej niż zakup gotowego tarasu, własnoręcznie wykonany taras będzie doskonale dopasowany do Twoich potrzeb, a w przypadku oszczędzania, może to być najlepszy wybór.

Do zrobienia tarasu potrzebujesz kilku narzędzi i materiałów:

  • Deski,
  • Łaty (drewniane pręty, które umożliwiają usztywnienie konstrukcji),
  • Zestaw narzędzi, w tym młotek, piła, wkrętarka, śrubokręt, mierzonka, nożyce do metalu i pilnik do metalu.

Jeśli chcesz stworzyć oszczędny taras, unikaj wybierania droższego drewna czy też materiałów luksusowych. Postaw na prostotę, minimalizm i funkcjonalność – a oszczędzisz naprawdę dużo!

Podsumowanie

Istnieją różne sposoby na stworzenie taniego tarasu. Najważniejsze to przemyśleć wszystko zanim podejmiesz decyzję. Wybierz materiały, które pasują do Twojego stylu życia i potrzeb, pamiętaj o przydatnych radach, a na pewno stworzysz swój wymarzony taras bez nadmiernych wydatków.

FAQs

Ile kosztuje stworzenie tarasu z drewna?

Koszt stworzenia tarasu z drewna zależy od wielu czynników, takich jak wielkość, wybrany gatunek drewna, rodzaj impregnatu, itp. Jako że drewno jest stosunkowo tani materiał, koszty nie będą zbyt wysokie.

Czy stworzenie tarasu DIY jest trudne?

Stworzenie tarasu DIY może wydawać się trudne, jeśli nie mamy doświadczenia w pracach budowlanych. Jednakże, posiadając zestaw narzędzi i oficjalny poradnik, jest to czynność dość prosta i łatwo wykonalna.

Czytaj  Co odstrasza muchy na tarasie? Sprawdź skuteczne sposoby na pozbycie się insektów!

Czy można stworzyć taras z płytek za niską cenę?

Tak, można stworzyć tani taras z płytek. Warto skupić się na wyborze tańszych gatunków płytek oraz kolorów. Można poszukać także używanych płytek, które będą tańsze niż nowe.

Ten wpis został opublikowany w Taras dnia , przez .