Jak szybko posprzątać kuchnie? Oto kilka prostych sposobów!

Jak szybko posprzątać kuchnie? Przydatne porady dla zabieganych

Czy jest coś bardziej uciążliwego niż nieszczególnie miłośc sprzątania kuchni? W kuchni można szybko pogubić się wśród naczyń, garnków, talerzy oraz produktów spożywczych. Jak szybko dbać o porządek w kuchni i zapewnić sobie wrażenie, że wszystkie przedmioty znajdują się na swoim miejscu? Oto kilka prostych sposobów, które pomogą Ci w szybkim posprzątaniu kuchni.

Zacznij od umycia naczyń

Jeśli w Twojej kuchni zbierają się naczynia, to pierwsza sprawa to… ich umycie. Najlepiej zrobić to po każdym posiłku, aby naczynia nie kumulowały się w zlewie. Możesz skorzystać z zmywarki, ale pamiętaj, aby przed jej włożeniem zamoczyć np. brudne talerze w wodzie z płynem do mycia naczyń. To sprawi, że urządzenie szybciej i lepiej poradzi sobie z usuwaniem zabrudzeń.

Posprzątaj blat kuchenny

Kolejnym etapem będzie posprzątanie blatu. Wszystkie ścinki, resztki jedzenia połóż na talerzu lub w misce, aby następnie bezproblemowo wyrzucić do kosza. Jeśli blat jest zabrudzony, przetrzyj go wilgotną szmatką z płynem do naczyń. Na deser możesz posypać powierzchnię solą – to nam pomoże w pozbyciu się uporczywych plam.

Posprzątaj resztę kuchni

Teraz zwróć uwagę na porządek na pozostałych elementach kuchni. Wszystkie opróżnione talerze, garnki umieść w szafkach, a resztę rzeczy połóż na swoim miejscu. Jeśli zostawiłeś resztki jedzenia na ziemi lub podłodze, z pewnością będą przeszkadzać podczas sprzątania. Wybierz je zanim weźmiesz się za zabawę w czystość. Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, możesz posypać na podłogę sodę oczyszczoną. Następnie odkurz podłogę lub ją osuszyć za pomocą ściereczki.

Ostatnie szlify

Po zakończeniu sprzątania warto raz jeszcze rozglądnąć się po kuchni i upewnić się, że nic Cię nie ominęło. Przemyj lodówkę, poczyszczać kuchenkę mikrofalową lub piekarnik, aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów oraz resztek jedzenia. Nawet małe kroki zwiększą higienę kuchni i zapobiegną ewentualnym chorobom.

Czytaj  Jak tanio umeblować kuchnię?

Podsumowanie

Sprzątanie kuchni nie musi być żmudnym zadaniem. Wystarczy, że będziemy dbać o porządek na bieżąco. Jeśli tylko wykonasz powyższe wskazówki, w krótkim czasie zapewnisz sobie czystą i przyjemną kuchnię. Przede wszystkim pamiętaj, aby każdy przedmiot w kuchni znajdował się na swoim miejscu. Dzięki temu szybko zorientujesz się, co brakuje lub czego potrzebujesz. A Ty jak sprzątasz swoją kuchnię?

Ten wpis został opublikowany w Kuchnia dnia , przez .